ماساژور پا و دست دکتر ماساژ

ماساژور پا و دست دکتر ماساژ

خرید

توصیف دکترماساژ ؛
ماساژور پا و دست دکتر ماساژور با شکل و ظاهری ساده ولی در عین حال پرکاربرد، بعنوان یک وسیله ی کمکی در طب مکمل با استفاده از فواید طب فشاری مطرح گردیده است.
نحوه اثرگذاری این دستگاه کاملاً علمی و زیر شاخه ی علوم طب فشاری، رفلکسولوژی و طب سوزنی محسوب می گردد. طب فشاری در درمان بیماری ها، کاهش درد، القای آرامش و تسکین به جسم، ریلکسیشن و موثر در فیزیوتراپی، با استفاده از تحریک نقاط مختلف پا و برانگیختن کانال های انرژی نقش موثری در درمان بسیاری از بیماری ها و رفع خستگی و آرامش دارد.

نقاط سوزنی و برجستگی شکل روی این دستگاه و همچنین سطح منحنی آن، شرایط ویژه ای را برای مصرف کننده ایجاد می کند، فرد با ایستادن روی این وسیله و برداشتن و گذاشتن پا و انجام حرکات دورانی، می تواند نقاط طب فشاری و بازتاب را فعال کرده و باعث درمان و رسیدن بدن به تعادل می گردد.
مکانیسم و عملکرد این دستگاه در قالب طب سوزنی و طب فشاری طراحی شده است. با استفاده از این دستگاه به راحتی و بدون نیاز به آموزش و تخصص و با صرف مدت زمانی کم در منزل و محل کار می تواند نقاط مربوط به رفلکسولوژی را تحریک نمود و ماساژ و مالش (اعمال فشار) بر روی این نقاط بسیاری از مشکلات را برطرف خواهد کرد.
همچنین با تحریک این نقاط ترشح اندرفین ها و تنظیم سیستم های اندوکرین و شبه افیونی بدن ، موجب آرامش و کاهش استرس و تنش در بدن می شود.
در طب سنتی، مالش سینه پاها و در طب فشاری و رفلکسولوژی نقاطی مانند بخش خارجی پاشنه در پای چپ منطبق با کولون بوده و همچنین نقاطی مانند کف پای راست جلو و خارج پاشنه، در هر دو پا جایی که پاشنه و قوس عرض کف پا به هم می رسند، منطبق با کولون صاعد می باشد.


جایی که پاشنه به قوس کف پا متصل می شود، منطبق با روده باریک بوده و سطح داخلی پاشنه نزدیک به جایی که پاشنه و قوس کف پا بهم می رسند، منطبق با راست روده و کولون عرضی است.
بنابراین در هنگام استفاده از این دستگاه این نقاط به صورت بسیار خوبی تحریک شده و می تواند مشکلات زیادی مانند یبوست، تقویت هضم، کمک به هضم و دفع مواد روده ها را باعث شود.
این وسیله از یک سطح نیم داره و منحنی دارای برجستگی های منظم تشکیل شده است. برجستگی ها به گونه طراحی شده اند که با ایستادن روی آن و انجام حرکات دورانی منظم، نقاط گوناگون پا تحت فشار قرار می گیرند و این فشار باعث می شود که این نقاط تحریک شده و در نتیجه نتایج چشمگیر آن بلافاصله بعد از استفاده احساس گردد.


از این وسیله می تواند به دو صورت ایستاده و نشسته استفاده کرد، به این صورت که افرادی که مدت زمان طولانی پشت میز کار خود هستند، با قراردادن این وسیله زیر پای خود، کانال های انرژی و قسمت های مختلف و حساس پا را تحریک می نمایند و در نتیجه احساس خستگی و بی حوصلگی شخص برطرف می گردد.
قوس منحنی این وسیله از ویژگی های منحصر آن است، چرا که حالت منحنی و قوسی شکل وسیله اجازه می دهد، تا قوس کف پا در جریان فشارهای حاصله قرار گیرد.
ماساژ پا جهت رفع افسردگی؛
ماساژ پا و ماساژ بدن حتی می توانید با افسردگی مبارز نماید . مطالعاتی که در سال ۲۰۱۰ در نشریه پرستاری بالینی منتشر شده است نشان میدهد ، دریافت ماساژ دست یا پا تسکین دهنده پس از مرگ یک دوست می تواند کمک زیادی برای مقابله تنش های عصبی فرد داغدار باشد . ماساژ پا تسلی فراهم می کند و به مردم برای تعادل غم و انطباق با تغییرات در زندگی کمک میکند .
نقاط خاصی بر روی پا قراردارد که ماساژ آن در کاهش علائم افسردگی مفید است. به عنوان مثال، در نقطه ای در مرکز انگشت شست پا، یا در نقطه ای در مرکز گودی کف پا همچنین زیر انگشت شست پا نقاط حساس عصبی وجود دارد که ماساژ آن با ثبات عاطفی و سلامت روانی همراه است. ماساژ این نقاط و یا اعمال فشار به آنها برای چند دقیقه ۲ یا ۳ بار در روز می تواند به کاهش علائم افسردگی کمک نماید.
تسکین درد؛
ماساژ میتواند به درمان انواع مختلف بیماری ها و کاهش درد، مانند سردرد، میگرن، درد گردن، کمر درد کمک نماید .اگر شما دچار درد گردن هستید ، با ماساژ انگشتان پا و همچنین مفاصل آن به مدت ۵ دقیقه بصورتی پایدار و محکم ، به زودی درد شما محو خواهند شد. شما می توانید ماساژ را برای کاهش درد و تورم در مچ پا و رهایی از سردرد و میگرن مچ پا و انگشتان انجام دهید.
از آنجاییکه بازتاب اعضای مختلف بدن در کف پا به اثبات رسیده است، بنابراین با استفاده از این دستگاه در کمترین زمان ممکن می توان به نتایج بسیار مفیدی دست پیدا کرد.
فواید ماساژ پا؛
رفع خستگی ، درمان انواع مختلف بیماری ها و کاهش درد، مانند سردرد، میگرن، درد گردن، کمر درد، درد مفاصل، دیسک کمر، سیاتیک، رفع یبوست، کاهش و از بین بردن دردهای دوران قاعدگی و ….

نحوه عملکرد دستگاه دکتر ماساژ: دریافت بروشور